HDTV do PS4

Dyskusja w 'Audio i HDTV' rozpoczęta przez użytkownika Aleks, Lut 25, 2013.

1. Aleks

Aleks Moderator Staff Member

Docenione treści:
    57
    Macie jakieś pytanie co do telewizora HD, którego zamierzacie kupić do gier na PS4? Jeśli tak, to ten temat jest dla was.

Taki mały poradnik, o czym należy pamiętać:

• rzodzielczość, telewizor powinien obsługiwać 1080p, czyli rozdzielczość 1920x1080.
    • ilość cali, czyli wielkość naszego HDTV jest zależna od odległości z jakiej będziemy od niego siedzieć, minimum 32 cale najlepiej brać, optymalnie 42.
    • typ ekranu, czyli plazma, LCD czy LED? właściwie wszystkie 3 mają swoje wady i zalety, najlepiej brać LED, to samo co LCD ale jednak zaoszczędzimy na prądzie.
    • cena, porównywajcie nowe ceny na allegro, ceneo itd. nie ma co się rzucać, skoro czasami można zaoszczędzić kilka stówek znajdując lepszą ofertę na ten sam model,
    • model TV, a właśnie model HDTV, oczywiście ciągle wychodzą nowe, więc lepiej pytać/szukać na bieżąco.

To byłoby na tyle, większy i bardziej szczegółowy poradnik powstanie wkrótce na portalu VitaSite.
  2. Wojownik616

Wojownik616 Active Member

Docenione treści:
    30
    Ja dodam jeszcze od siebie,kupując telewizor,powiedzcie jaki do grania czy oglądania telewizji,Smart TV lub Sony Bravia Engine,i 40 cali naprawdę wystarczy LED na długie lata...
  3. TurlacZ

TurlacZ Active Member

Docenione treści:
    64
    Dodam, że LED i LCD to prawie to samo. Jedyna różnica to wymiana lamp na diody LED, ale i tak nadal większość telewizorów ma tylko krawędziowe podświetlenie LED.
    2 osób to lubi.
  4. wolomin

wolomin Active Member

Docenione treści:
    96
    kontynuując Twoją wypowiedź: ''... bo te z pełnym podświetleniem LED są cholernie drogie, stąd tak mała ilość tych tv w sklepach''
  5. TurlacZ

TurlacZ Active Member

Docenione treści:
    64
    No tak, ostatnio szukając TV widziałem tylko jeden z pełnym podświetleniem. Jeśli dobrze pamiętam był to Samsung z "EH" w nazwie.
  6. kendzi

kendzi New Member

Docenione treści:
    0
    Witam jestem tu nowy i chciałem was się zapytać jaki tv pod ps4???
    Posiadam obecnie Ps3 i tv Lg lh3000 47 cali Full HD tv obecnie będzie miał w dniu premiery ps4 5 lat.
    Chciałem zakupić mega nowy tv chodzi mi przede wszystkim o obraz zeby był najlepszy jaki jest. Na nowy tv chce przeznaczyć 12 tys zł minimum 55 cali a najlepiej 65 modele jakie mam na uwadze to led'y i plazmy: 1 SONY HX955- 55 cali 11500zł
    2 Panasonic Vt60- 12000zl lub Panasonic Zt60 - cena jeszcze nie znana ale podbno 19 tys zl spadnie po roku czasu w Zt60 Czern w plazmie lepsza niz w kuro
    3 Lg lm960v 55 cali - 9000zl
    4 Samsung es8000 55 cali - 7800zl , 65 cali -12800zl

Aha jeszcze jedno bo zapomnialem napisać Tv będzie tylko i wylacznie słurzył mi do 2 opcji (grania w gry na ps4 i ogladania filmow 3d blu-ray z kobieta i znajomymi zalezy mi na perfekcyjnym obrazie w 3d i na ps4 podczas gier zeby tv radzil sobie prosze o pomoc i porady z gory dziekuje pozdrawiam Konsolowcy;)
  7. Perliczka

Perliczka Member

Docenione treści:
    8
    Ja z doświadczenia wiem że nie ma TV do gier i filmów. Musisz z jednego zrezygnować żeby drugie było lepsze.
  8. kendzi

kendzi New Member

Docenione treści:
    0
    To wole do gier pod Ps4 na tym mi najbardziej zależy a filmy w 3d blu ray to na 2 miejscu max na tv 12 tys zl:)

Jesli mozna wiedziec jaki dobry tv pod PS4 to zaproponujcie mi go:)
    Najbardziej mam na uwadze 2 modele
    Plazma Panasonic ZT60 i SONY HX955
  9. Perliczka

Perliczka Member

Docenione treści:
    8
    Z tego co zobaczyłem z TV które napisałeś to najlepszy chyba Samsung es8000 chociaż możesz dostać jakieś zniżki jeśli kupisz SONY HX955 i PS4 w sony center który jest w każdym większym mieście.

Chciałbym jeszcze dodać że jeśli porównujemy podobne pod względem specyfikacji tv led i lcd to cena telewizora led dogania cenę lcd się dopiero po 8 latach użytkowania, a teraz rzadko który telewizor tyle wytrzymuje.
  10. kendzi

kendzi New Member

Docenione treści:
    0
    Mnie najbardziej chyba kusi ten led SONY HX955 tylko 55 calowy na 65 nie stac mnie i cena jest zabojcza :cale 55-11500
    65-22000zl
    W sumie mam jeszcze rok na odkladanie kaski na sprzet i czekanie na ps4;)
    A za rok pojawia sie nowe modele tv,sony,panasa,philips,sharp,samsung,lg wiec warto czekac.
    Chcialbym zeby Sony hx955 czytal wszystkie formaty filmow w 3d sciaganych z torrentow czy wiecie jak jest???
    + do tego jakies dobre kino domowe max 4000/5000zl firma :
    Sony

Harman Kardon

Onkyo

Pioneer

Znalazlem jeszcze taki nowy tv z tego roku
    Samsung UE55F8000S -11 tys zl cena
  11. Zoh4n

Zoh4n New Member

Docenione treści:
    5
    Ja będę grał raz na 19", a czasem na 36":p Ale przy takim sprzęcie z ps4, to ja bym już odpływal:)
  12. Harrolfo

Harrolfo Member

Docenione treści:
    16
    Co do rozdzielczości, to najlepiej jest, by była tym większa, im przekątna jest... mniejsza.
  13. ps4fanboy

ps4fanboy New Member

Docenione treści:
    0
    Mam pytanie. Obecnie posiadam Lg 32ld465 FullHd 100hz. Czy oplaca sie go wymienic na Sony kdl-32hx750?
  14. wolomin

wolomin Active Member

Docenione treści:
    96
    co do tv to za 12 tysięcy masz multum do wyboru, a jeżeli chodzi o sprzęt grający, to tylko Onkyo, bardzo dobry sprzęt, i kosztuje dużo mniej niż taki Harman Kardon a oferuje te same możliwości, Pionek gra strasznie płasko i się grzeje
  15. TurlacZ

TurlacZ Active Member

Docenione treści:
    64

Jeszcze lodówka w pokoju i przez kilka dni nie zobaczyłbym światła dziennego :D
  16. Umek

Umek Member

Docenione treści:
    10
    Dokładnie no life mode ON ! :D
  17. GAMErro

GAMErro Active Member

Docenione treści:
    37
    Myślę, że producenci telewizorów coraz częściej będą namawiali do kupna TV ULTRA HD, co teoretycznie powinno zapewnić niesamowite wrażenia z rozgrywki na konsolach nowej generacji. Prawda jest taka, że do dobrej zabawy wystarczy solidny telewizor FULL HD, z dobrą częstotliwością odświeżania obrazu, wedle uznania co do wielkości matrycy - i tyle. Ewentualnie kino domowe, które zapewni !!dźwięk!!, więcej do szczęścia nie potrzeba ;)
  18. TurlacZ

TurlacZ Active Member

Docenione treści:
    64
    Tak szybko nie będą namawiać do ULTRA HD bo narazie i tak nie ma co oglądać w takiej rozdzielczości.
  19. GAMErro

GAMErro Active Member

Docenione treści:
    37
    Zgadza się, aczkolwiek czas płynie nieubłaganie i lada chwila wszyscy będą zachwycali się tym razem TV nowej generacji ;) Producenci już zadbają o dobrą reklamę, oczywiście na chwile obecną na niewiele zdadzą się takowe "telewizorki", niemniej jednak nowe konsole to tylko zapowiedź nowej generacji w świecie elektroniki..
  20. TurlacZ

TurlacZ Active Member

Docenione treści:
    64
    Tak szybko nie będzie. Niedawno miał być bum na telewizory 3D i oprócz kilku meczy i jakiś koncertów nic nie leciało i do dziś nie leci w 3D.

Poleć tę stronę