PS4 nie przyjmuje płytek, sprawa gwarancji

Dyskusja w 'PS4 Pomoc' rozpoczęta przez użytkownika HeningerPL, Paź 26, 2014.

1. HeningerPL

HeningerPL New Member

Docenione treści:
    0
    PSN ID:
    HeningerPL
    Witam a więc na wstępie chciałem się przywitać bo to mój pierwszy post :)

A więc moja PS4 która ma niespełna miesiąc dziś ostro mnie wnerwiła, wysunęła płytę po czym nie chciała już żadnej przyjąć, tylko cały czas słychać było dźwięk wysuwania płyty... zrobiłem aktualizacje i póki co działa normalnie
    ale mam obawy bo słyszałem ,że to tylko tymczasowe rozwiązanie ,że problem może rozwiązać tylko odesłanie konsoli do serwisu
    Pleja kupiłem w media markt na fajnej promocji ale nie mam żadnej karty gwarancyjnej tylko paragon z media jak powinienem postąpić w razie gdyby konsola zaczęła znowu świrować ? jechać z tym paragonem do media ?

2. Podobne tematy:
    Forum Tytuł Data
    PS4 Pomoc ps4 nie przyjmuje płyt Kwi 17, 2014

3. romanbomba

romanbomba Member

Docenione treści:
    23
    PSN ID:
    romanbombaa
    Możesz oddać konsole do sklepu jak i poprzez sony - wtedy zostanie zamówiony kurier, który dostarczy kosnole do serwisu gwarancyjnego.

Odnośnie tej usterki to sprawdz czy nie wcisnęła Ci się gumka, która znajduje się pod przyciskiem wysuwania płyt.. jeśli często podnosisz bądz przestawiasz konsole mogła się wcisnąć i blokuje mechanizm :)
  4. HeningerPL

HeningerPL New Member

Docenione treści:
    0
    PSN ID:
    HeningerPL
    a jak oddawanie do serwisu SONY wygląda w praktyce ?
    dzwonię mówię ,że mam usterkę i co dalej ?
  5. romanbomba

romanbomba Member

Docenione treści:
    23
    PSN ID:
    romanbombaa
    Dalej ustalasz termin przyjazdu kuriera - pakujesz konsole - kurier dostarcza ją do serwisu gwarancyjnego w ciągu 14 dni roboczych konsola wraca do Ciebie kurierem - nie płacisz nic za przesyłki.

Jest to najlepsze rozwiązanie, bo oddając konsole do sklepu czekasz dłużej - sklep po prostu wykonuje telefon za Ciebie ;- )
  6. HeningerPL

HeningerPL New Member

Docenione treści:
    0
    PSN ID:
    HeningerPL
    Ok dzięki wielkie :) jak napęd zacznie znowu wariować tak zrobię
  7. HeningerPL

HeningerPL New Member

Docenione treści:
    0
    PSN ID:
    HeningerPL

Mógłbym cię kolego prosić o namiary na serwis gwarancyjny SONY, dziś napęd znowu zaszalał :) a nie po to płaciłem 2k żeby kombinować jak grać
  8. lcr

lcr Moderator Staff Member

Docenione treści:
    86
    PSN ID:
    Lectaza
    Naprawde tak ciezko wpisac 1 fraze w googlach?
    https://pl.playstation.com/support/
  9. HeningerPL

HeningerPL New Member

Docenione treści:
    0
    PSN ID:
    HeningerPL
    na fonie pisałem a mam ch*jowy ,że strasznie źle mi coś wyszukiwać

Skontaktowałem się z Supportem i pani powiedziała mi ,że można spróbować takich czynności, zamiast odsyłania na gwarancje

Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta PlayStation.

W celu rozwiązania opisanego problemu, proszę odbudować bazę danych w trybie bezpiecznym konsoli. W tym celu należy:
    1. Wyłączyć PlayStation 4.
    2. Nacisnąć i przytrzymać przycisk włączenia na konsoli (Power), aż do usłyszenia drugiego sygnału.
    3. Podłączyć kontroler przez USB, następnie nacisnąć przycisk PS.
    6. Pojawi się menu w trybie bezpiecznym (Recovery Menu).

Spośród dostępnych punktów należy wybrać opcję "Ponownie zbuduj bazę danych" (opcja numer 5). Krok ten nie spowoduje usunięcia danych poza plikami tymczasowymi (np. wiadomościami od innych użytkowników, listami odtwarzania). Jeśli odbudowa bazy danych nie naprawi problemu, proszę postępować wg poniższej instrukcji:

1. Proszę zdjąć odblaskową część pokrywy zgodnie z zaleceniami Kroku 1 instrukcji "PS4 Reczne wysuwanie zablokowanej plyty" dostępnej na stronie: https://faq.pl.playstation.com/app/...sion/L3RpbWUvMTQwMzY5NTQxNS9zaWQvaVVPZU9IWGw=
    2. Proszę znaleźć śrubę ręcznego wysuwania płyty i dokręcić ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara do momentu poczucia oporu (proszę nie dokręcać z użyciem siły)
    3. Proszę założyć odblaskowy panel umieszczając go nad odsłoniętą częścią urządzenia PS4, około 1/4 cala od szwu. Nastepnie przesunąć panel w kierunku szwu do usłyszenia klikniecia w momencie umieszczenia go na swoim miejscu.
    4. Proszę podłączyć kabel HDMI, zasilanie oraz wszelkie inne przewody, które zostały odłaczone w Kroku 1.
    5. Proszę podłączyć urządzenie PS4 do gniazda zasilania, aby sprawdzić, że wszystkie elementy systemu działaja prawidłowo.

Jeżeli pomimo podjęcia powyższych kroków problem dalej występuje, proszę wrócić do trybu bezpiecznego konsoli i wykonać inicjalizację systemu PS4 (opcja nr 7). Krok te spowoduje utratę wszystkich danych i ustawień, w związku z czym zalecamy wcześniejsze wykonanie kopii zapasowej danych:
    https://pl.playstation.com/home/news/articles/detail/item663687/Inicjowanie-systemu-PS4/

Jesli żadne zaproponowane rozwiązanie nie przyniesie pozytywnego rezultatu, prosimy o skontaktowanie się z nami drogą telefoniczną. W celu zgłoszenia naprawy gwarancyjnej prosimy przygotować nr seryjny konsoli, który znajduje się od spodu konsoli, pod kodem kreskowym.

Pozdrawiam,

Patrycja Chyżyńska

Co sądzicie o ponownym zbudowaniu bazy danych lub o inicjowaniu PS4 ??? Czy lepiej od razu odesłać im i niech oni naprawiają

Mi wydaje się ,że to problem z firmware a nie mechaniczny więc mogło by pomóc

ale sam nie wiem...
  10. romanbomba

romanbomba Member

Docenione treści:
    23
    PSN ID:
    romanbombaa
    Sprawdz nikt Ci przecież nie powie czy to będzie działać czy też nie, ale szczerze powiedziawszy wątpie by to zadziałało.. skoro konsola działała normalnie, a dopiero po czasie zaczeło się z nia coś dziać..
  11. saki171

saki171 Active Member

Docenione treści:
    79
    PSN ID:
    Saki171
    Dużo osób pozbyło się problemu kręcąc tą śróbką więc spróbuj.

Poleć tę stronę