TitanFall

Dyskusja w 'PC Gaming' rozpoczęta przez użytkownika Aleks, Lut 20, 2014.

1. Aleks

Aleks Moderator Staff Member

Docenione treści:
    57
    Zakładam w dziale PC, bo zapewne większość polaków kupi właśnie tę wersję.

Moja mini recenzja po ograniu paru godzinek samej bety...

Betę TitanFall jak widać dosyć mocno ograłem i jestem już pewien, że biorę gierkę na premierę. Tempo rozgrywki to spora odskocznia od tego co oferują nam obecnie CoDy, BFy i inne Killzony, jest znacznie szybciej i miodniej, a co najważniejsze, gra ma mało wspólnego z tamtymi grami. TitanFall też próbuje odświeżyć schematy strzelanek do multi, dodając boty, bieganie po ścianach, możliwość wejścia niemal w każde miejsce, jetpack z podwójnym skokiem, a przede wszystkim tytany dostępne dla każdego gracza biegającego po mapie. Wszystko to się udało, współgra, jest wyważone i przemyślane na ostatni guzik. Jeśli kogoś rażą boty to mogę zapewnić, że nie ma problemu odróżnić ich od graczy, raczej są tu do nabicia dodatkowego expa (potrzebnego czasami do wygrania meczu, czy odblokowania nowych dodatków do broni), nie biegają po mapie jak szalone, a raczej pilnują danego miejsca i ciężko przez nich zginąć. Grafika może nie trzyma poziomu BF4, ale za to design jest dużo ciekawszy, mapy lepiej przemyślane do trybu multiplayer, do tego "spadający z nieba" TitanFall za każdym razem robi wrażenie. Podczas grania czuć ogromne pole bitwy, w tle latają statki, do tego właśnie wspomniane wcześniej boty, "deszcz" tytanów... ehh, trzeba po prostu w to zagrać, ciężko niektóre rzeczy wychwycić na samych filmikach, tyle się dzieje.

Bętę ogrywałem na PC podłączonym do TV 42 cale, monitor jest raczej za mały do tej gry, ciężko uchwycić czasami na nim co się dzieje, bo sporo się dzieje. Grałem też na padzie od X360 i wcale nie czułem że ci od MiK mają przewagę, a czasami wręcz przeciwnie.
    2 osób to lubi.
  2. saki171

saki171 Active Member

Docenione treści:
    79
    PSN ID:
    Saki171
    Moje wrażenia są krótkie - nic fajnego prócz mechów tam nie ma, liczba 6 graczy jest śmieszna, mecz jest za krótki a na AI boty brakuje mi zwyczajnie słów..
  3. yamakto

yamakto Active Member

Docenione treści:
    140
    No spoko spoko tylko na PS4 w to nie zagram. A mój PC chyba tego nie uciągnie. Dobrze że kumpel ma XO wtedy jak zagram to sam coś napisze.
  4. lcr

lcr Moderator Staff Member

Docenione treści:
    86
    PSN ID:
    Lectaza
    Mam podobne zdanie do saki171. Dla mnie bez szalu.
  5. saki171

saki171 Active Member

Docenione treści:
    79
    PSN ID:
    Saki171
    Mi to poszlo na i3, 4gb RAM i gtx'ie 650 co jest mocnym średniakiem, na medium około :p w końcu nie taki nowy silnik. To bym sie o "pójście" nie martwiła. Ale nawet na maxa jest straszna pikseloza chociażby wchodząc do mecha :)
  6. Aleks

Docenione treści:
    57
    nie 6 tylko 12 graczy... jak sobie wyobrażasz więcej niż 12 titanów biegających po tych mapach? i w co w innych grach jest takiego fajnego, że w TF to tylko mechy? a SI botów jest dlatego słabe, aby za bardzo nie ingerowały w potyczki między graczami.
  7. saki171

saki171 Active Member

Docenione treści:
    79
    PSN ID:
    Saki171
    No 6 po każdej ze stron, idzie sie domyślić. Może max 4 tytany widziałam naraz.. Nawet jeśli jest tych 12 tytanów aktywnych, one nie mają jak się ruszyć, głupi murek je zatrzymuje. Widze to też w inny sposób, tytan nie powinien być tak łatwo dostępny, w końcu to ciekawa zabawka, mógłby być nagrodą za jakiś kill strike albo randomowe zadanie podczas meczu.
    Pytasz co w innych grach jest takiego fajnego - otóż jest to samo, dlatego tylko mechy są tu fajne, reszta juz była. No dynamike można np w CoDzie znaleźć, kiepski wybór broni w najnowszym Killzone, latanie po ścianach w Quake'u.
    SI botów...ja szczerze nie pojmuje co im strzeliło do łbów dając te tępe istoty do rozgrywki, wygląda to komicznie, ja jak je widze to olewam bo wiem że mi gunwo zrobią. Podobno chcieli wrażenie zrobić, że wojna taka duża wow. Te mechy wystarczą żeby wojna była spektakularna a te kukiełki tylko się pałętają pod nogami. One nie ingerują za bardzo, tylko wcale :)
    Wiem, że zdania są bardzo podzielone co do tej gry, ja akurat Fenikz jestem po tej drugiej stronie :) i tak to właśnie widzę. Jeśli Ci się podoba to życze przyjemności z gry oczywiście :)
  8. Aleks

Docenione treści:
    57
    bez reklamy, ale w Empiku jest najtaniej, ja już sobie zamówiłem :cool:

9. Crossfire

Crossfire Active Member

Docenione treści:
    56
    PSN ID:
    CrossfireinX
    Jak na nowe IP od "krolow" fpsow nie jest zle ma potencjal, zapewne "dwojeczka" na wszystkie platformy juz bedzie lepsza ( pewnie powieksza mapy i inne duperele )

Gierka ma minusy jak wyzej pisza, ale jednak jak tak sie w to gra (mi) to nie czuje jakiegos znuzenia czy nudy bo dynamicznie jest (check) pirdolniecie jest (check) i wszystko to co znamy Crysis + Halo + CoD :)
  10. Aleks

Docenione treści:
    57
  11. kris81

kris81 Member

Docenione treści:
    6
    nie rozumiem fenomenu tej gry u wielu ludzi, obejrzałem game i nic ciekawego nie zobaczyłem.. jedyne co przyszło do głowy to, jest to gra na max 1h na odchamienie i koniec.
  12. Aleks

Docenione treści:
    57
    własnie w tym problem, że Ty tylko oglądałeś, a inni grali :)
  13. kris81

kris81 Member

Docenione treści:
    6
    możliwe.. może to że klimat mi nie odpowiada podchodzę sceptycznie do gry ;)
  14. Aleks

Docenione treści:
    57
    wersja na Xboxa 360 będzie wymagać 1GB instalacji, zdjęcia pudełeczka:

15. saki171

saki171 Active Member

Docenione treści:
    79
    PSN ID:
    Saki171
    Titanfall się ugiął pod zajebistością Delsina i Snake'a ;) koniec hype... Ciekawe jak na stare sprzęty się sprzeda
  16. Crossfire

Crossfire Active Member

Docenione treści:
    56
    PSN ID:
    CrossfireinX
    pewnie słabo bo nie robi tego Respawn tylko inny team, któremu nie za bardzo wcześniejsze projekty wyszły konwersji, a tutaj pewnie będzie tak samo.

to będzie teraz tak jakby ktoś chciał zakupić BF4 na PS3/X360 :p
  17. Aleks

Docenione treści:
    57
    Xbox One:

Xbox 360:

18. saki171

saki171 Active Member

Docenione treści:
    79
    PSN ID: