Ustawienia obrazu do gier

Dyskusja w 'Audio i HDTV' rozpoczęta przez użytkownika Aleks, Lut 25, 2013.

1. Aleks

Aleks Moderator Staff Member

Docenione treści:
    57
    Nie wiesz jakie ustawienia TV są najlepsze, aby jakość obrazu w grach była najlepsza? Zapytaj tutaj, podając przy tym model swojego TV.

Oczywiście najlepiej ustawić według swojego gustu, ale tutaj macie takie podstawowe ustawienia, których możecie spróbować:

Ostrość - 60% (mniej poszarpanych krawędzi)
    Kolory - 50-60% (zależnie od TV, lepiej nie przesadzać)
    Kontrast - czasem warto dać nawet 70-80%, będzie lepiej widać w ciemnych momentach gry.

+ obrazek z podstawowymi kolorami:

2. Podobne tematy:
    Forum Tytuł Data
    Audio i HDTV Domyślnie Ustawienia video Samsung UE40H6410SS pod PS4 Gru 31, 2016
    PS4 Pomoc Używane ps4 - problem z ustawieniami fabrycznymi Lut 19, 2016
    Audio i HDTV Ustawienia słuchawek. Sie 20, 2014
    PS4 Pomoc Możliwość ustawienia 4.1 w PS4 Gru 2, 2013
    PS4 Pomoc Transfer danych z Ps 4 bez obrazu na tv Gru 27, 2017

3. Wojownik616

Wojownik616 Active Member

Docenione treści:
    30
    Ostrość mam na 50,
    Kontrast 95
    Jasność 45...
  4. Harrolfo

Harrolfo Member

Docenione treści:
    16
    Nie ma jednej, najlepszej opcji. Wiele zależy od matrycy i kolorystyki gry.
  5. ps4fanboy

ps4fanboy New Member

Docenione treści:
    0
    Ja ostorść mam na 55, kolor 100, kontrast 100,jasność 65.
  6. koko5329

koko5329 Member

Docenione treści:
    10
    PSN ID:
    koko5329
    U mnie:
    kontrast - 100
    jasność - 52
    Ostrości w ustawieniach monitora, jakoś nie mogę znaleźć.
  7. wolomin

wolomin Active Member

Docenione treści:
    96
    ja osobiście szukałem ustawień do swojego tv na stronce HDTV (najlepsze forum o tv w polsce:)), tam chłopaki przeprowadzają profesjonalne testy i do każdego tv mają tak zwane Ustawienia Kalibracyjne, czyli najlepsze ustawienia jakie można wycisnąć z telewizora :)
  8. GAMErro

GAMErro Active Member

Docenione treści:
    37
    Należy liczyć się z tym, że nie każdy TV będzie dostępny na tej stronie. A na najnowsze modele niekoniecznie stać graczy. Najlepiej pobawić się samemu, metodą prób i błędów, ja w ten sposób ustawiłem TV, mimo że jest to jedynie HD READY, jakość obrazu jest naprawdę dobra jak na ten format rozdzielczości.
  9. FiKaS

FiKaS New Member

Docenione treści:
    0
    Witam,

Posiadam LG 55LA690s, jakie polecilibyście najlepsze ustawienia?

Pozdrawiam
  10. lcr

lcr Moderator Staff Member

Docenione treści:
    86
    PSN ID:
    Lectaza
    Nie znam tego TV, ale moge Ci polecic takie podstawowe ustawienia, czyli: wlaczony tryb gra, i wylaczone wszystko upłyniacze obrazu, nie chodzi mi tutaj o nic innego jak wszystkie bajery to "frame ratingu"... To jest dobre w filmach, w grach tylko przeszkadza i powoduje wiekszy output lag.
  11. gredluk

gredluk Member

Docenione treści:
    5
    PSN ID:
    gredluk
    Ludziki mam pytanie, zakupiłem Samsung ue40f6770 i jak polubiłem sprzęt tak w grach coś mi nie gra. W Fifie na standard obraz strasznie ściemna, jakoś tak po chwili jakby się sam do czegoś dostosowywał, na dynamicznym spoko ale za jasno, film odpada a naturalny najlepiej i na tym na razie pozostaje. Ciekawi mnie z czego wynika to zaciemnianie na standardzie, ponieważ tv najlepiej mi wygląda właśnie na tym trybie. Czy ktoś jest w stanie mi poradzić jak to udoskonalić aby było fajnie? z góry dziękuję.
  12. saki171

saki171 Active Member

Docenione treści:
    79
    PSN ID:
    Saki171
    Podsunę pomysł .. może jakieś oszczędzanie energii masz włączone? Miałam coś podobnego na Soniaku, wyłączenie tego rozwiązało problem.
  13. lcr

Docenione treści:
    86
    PSN ID:
    Lectaza
    Przedstawie Ci taki uniwersalny poradnik co i jak:
    Przede wszystkim wlacz tryb gry. Wszystkie upiekniacze powinny byc wylaczone - to powoduje tylko input lag.
    I tak jak Ania pisala wyzej - wylacz pierw oszczednosc energii, ostrosc zaawansowana, tez powinna byc wylaczona - pamietam,ze na moim starym samsungu wlasnie ta opcja tak sciemniala mi obraz. W nastepnej kolejnosci sprawdz kontrast dynamiczny - on tez powinen byc wylaczony. Podoba sytuacja ma miejsce z opcja dynamiczne podswietlenie oraz wzmocnienie kolerow.

EDIT: od siebie dodam tylko, ze jezeli masz mozliwosc ustawienia 2 lub wiecej trybow.. NP pod HDMI 1 ustawienie stricte pod gre, a na innym wejsciu znow inne ustawienia, np pod TV, DVD mozesz sobie poodpalac wszystkie upiekniacze obrazu typu pixel precision HD, perfect narutal motion.. (Moj ulubiony efekt, w filmach sprawdza sie jak nalezy).
  14. gredluk

gredluk Member

Docenione treści:
    5
    PSN ID:
    gredluk
    Dzięki Wam serdeczne za odpowiedzi. No to wygląda na to, że muszę sporo poszperać bo takich opcji wogóle nie widziałem :p w wolnej chwili będę działał.
  15. slimocb

slimocb Member

Docenione treści:
    3
    Witam podrzuci ktos dobre ustawienia pod tv Sony KDL EX 650? Tv niby kot, marka kompatybilna a ja mam niedosyt i ciezko mi cos samemu wymyslec
  16. lcr

Docenione treści:
    86
    PSN ID:
    Lectaza
    Najlepsze ustawienia do gier: Wszystkie "dopalacze" wylaczyc i zalacz tryb gry. To tylko zbedny lag wprowadza. Sprawdzone,potwierdzone. Pozdrawiam.
  17. slimocb

slimocb Member

Docenione treści:
    3
    Co masz na mysli dopalacze bo nie wiem :/
  18. lcr

Docenione treści:
    86
    PSN ID:
    Lectaza
    Np u philipsa pixel precision, perfect natural motion, clear LCD, ostrosc zaawansowana, kontrast dynamiczny, dynamiczne podswietlenie itp itd. To jest wszystko zbedne w grach i tylko przeszkadza. DOdatkowo zwieksza lag.
  19. slimocb

slimocb Member

Docenione treści:
    3
    Mam tv Sony KDL EX 650. Wszystkie te opcje graficzne mialem powylaczane. Sprobowalem je wlaczyc na chwile (a jest ich troche) zeby porownac jak lepiej i tu sie mylisz, piszac ze to jest zbedne i zaden "znawca" jak twierdzisz nie ma racji ze bez jest lepiej bo wlaczajac opcje np wyrownanie krawedzi, wyostrzony kontrast itp golym okiem widac MEGA roznice. Nie wiem jak to sie przeklada na gre online z lagami bo nie gralem jeszcze ale sama grafika jest o niebo lepsza, a gra w trybie offline nie ma zadnych przyciec itp.
    Ostatnia edycja: Wrz 8, 2014
  20. lcr

Docenione treści:
    86
    PSN ID:
    Lectaza
    Wejdz sobie na forum elektrody i tam porozmawiaj z fachowcami. Ja tez bylem takiego zdania co Ty. Oczywiscie,ze roznice w jakosci widac golym okiem, ale kosztem lagu?. Dlatego ja z tego zrezygnowalem raz dwa. Jest od groma programow w siecie i sam mozesz sobie sprawdzic jakie masz opoznienie w TV z poszczegolnymi efektami przez HDMI. A najwiecej wlasnie bedzie Cie kosztowac to wygladzanie krawedzi, pixel precision, wszelakie dynamiki etc. Jak grasz to i tak nie widzisz tej rozniczy, bo skupiasz sie na grze, ktora i tak sama w sobie dobrze wyglada, w szczegolnosci na dobrym TV, ktory daje nam mocne, ostre, wyraziste kolory i plynny obraz. Takie bajery sprawdzaja sie tylko dobrze w filmach, napewno nie w grach. Wystarczy poradzic sie tych, jak to ich okresliles.. "znawcow", ktorzy siedza w tym pare lat i maja ku temu niezbite dowody. Lubie cyferki, lubie miec czarno na bialym napisane "co jest pięć".
    Ostatnia edycja: Wrz 8, 2014
  21. slimocb

slimocb Member

Docenione treści:
    3
    Ja malo wiem na te temat, ale widze roznice z wlaczonymi tymi wspomagaczami a bez. Temat jest ogolny "ustawienia obrazu gier" wiec z ww wspomagaczami gra o wiele ladniej wyglada niz bez, a lagi to juz kwestia gry online tam bez nich moze i jest tak jam mowisz nie sprawdzalem

Poleć tę stronę